bk_obrazek_wyrozniajacy_zabiegi_pod_narkoza

Zabiegi pod narkozą

Dzisiejsza stomatologia jest bardzo rozwinięta i oferuje szeroki zakres zabiegów, które są bezpieczne i bezbolesne. Jednak zauważyliśmy, że mimo wielu pozytywnych zmian w tej dziedzinie, jest duża ilość osób, które z różnych przyczyn nie zgłaszają się do specjalisty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, wprowadziliśmy leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym (narkoza). Narkoza i stomatologia, to świetne połączenie i pełny spokój podczas zabiegu. Jest to bezpieczny zabieg wykonywany przez dwóch współpracujących ze sobą specjalistów stomatologa i anestezjologa.
 

Kiedy potrzebna jest narkoza w leczeniu stomatologicznym?

Taki sposób leczenia stosuje się w przypadku osób, które bardzo boją się tradycyjnej wizyty, odczuwają w związku z tym ogromny stres i silne emocje.

Jest to również najlepsze rozwiązanie dla małych dzieci, z którymi współpraca z lekarzem jeszcze nie jest możliwa, a leczenie jest konieczne np. przy rozległej próchnicy. Zmuszanie dziecka siłą do wizyty w gabinecie może mieć wpływ na jego psychikę i często kończy się niechęcią i zaniedbaniami w leczeniu już w dorosłym życiu.

Nieleczone zęby są ogromnym obciążeniem dla całego organizmu i wiążą się z szeregiem skutków ubocznych, jest tak również w przypadku zębów mlecznych.
 

bk_obrazek_wyrozniajacy_zabiegi_pod_narkoza_2

Jak wyglądają kolejne etapy leczenia?

Każdy pacjent będzie pod fachową opieką anestezjologa dr Roberta Piątka, który dba o spokojny “sen” podczas pracy lekarza dentysty.
Leczenie w znieczuleniu ogólnym odbywa się w soboty w gabinecie w Tarnowskich Górach. Pierwszym krokiem do przeprowadzenia takiego leczenia jest konsultacja ze stomatologiem. Na tej pierwszej wizycie lekarz określa zakres i plan leczenia, na podstawie przeglądu oraz zdjęć RTG, które również mogą być wykonane w naszym gabinecie. Lekarz ocenia ile zębów jest do leczenia, tłumaczy jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować. Po omówieniu szczegółów leczenia, zostanie określony przewidywany koszt.

Wizyta konsultacyjna jest obowiązkowa i można ją odbyć w obu naszych gabinetach w Tarnowskich Górach i w Bytomiu.

Kolejny etap, to wywiad z naszym anestezjologiem. Lekarz ustala czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu, kwalifikuje pacjenta do narkozy na podstawie stanu zdrowia oraz historii przebytych chorób. Podstawą przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym jest pozytywna opinia lekarza anestezjologa.

Ostatni etap to ustalenie terminu wykonania leczenia.