Radiesse

Radiesse to preparat wypełniający zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości.

Po jakim czasie będzie efekt i jak długo się utrzymuje?

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Po zabiegu jest podwójny efekt formowania objętości. Pierwszy natychmiast po wypełnieniu, drugi – długotrwały, pojawia się z opóźnieniem. Efekt długotrwały wiąże się ze stymulacją produkcji własnego kolagenu.

Radiesse stosowany jest do korekcji:
  • Fałdów wargowo-nosowych
  • Linii marionetek
  • Okolic policzków
  • Grzbietowych powierzchni rąk
  • Nosa

Wcześniej wykonywane zabiegi z toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego nie stanowią przeciwskazania do zastosowania hydroksyapatytu wapnia (Radiesse). Radiesse można łączyć w celu odmłodzenia skóry nawet z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym czy zabiegami laserowymi.

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się  sposób naturalny. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.

Bezpieczeństwo i skuteczność Radiesse zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: www.radiesse.pl

Related Projects