Implanty

Implanty to aktualnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie własnych zębów.

Właściwości tytanu7
Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu – metalu, który wprowadzony do organizmu i kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest traktowany jako ciało obce i odrzucany, lecz zespala się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Odkrycie to było przełomem w medycynie i stomatologii XX wieku i zostało uznane nagrodą Nobla. Z dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas porcelanową koronę protetyczną.

Etapy leczenia
Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej, chirurg implantolog wprowadza do kości implanty.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny.Po zabiegu pacjenci również nie odczuwają dolegliwości bólowych.

Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na  wspomniany wyżej proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba.

8Żaden etap leczenia nie wymaga od pacjenta pozostawienia nieuzupełnionego braku zębowego nawet na jeden dzień. Jest to szczególnie istotne przy odbudowie zębów w odcinku przednim. W czasie potrzebnym, aby implanty zrosły się z kością, pacjent użytkuje tymczasowe, konwencjonalne uzupełnienie protetyczne.

Po upływie 3-6 miesięcy implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Dostępne rozwiązania protetyczne w zależności od rodzaju braku zębowego zostały szczegółowo opisane i wycenione w zakładce protetyka.
straumann.jpg__900x900_q90

Implanty Straumann AG
Szwajcarska grupa Institut Straumann AG to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek. Najwyższe standardy jakości utrzymywane przez cały proces produkcyjny, wiedza zdobyta przez ponad pół wieku badań, dokładność pasowania komponentów mierzona w tysięcznych częściach milimetra to fundamenty, które czynią terapię implantami Straumann najbezpieczniejszą z możliwych.

 

System nr 1 w Europie
W kwietniu 2006 roku fińska National Agency for Medicines opublikowała raport porównujący różne systemy implantologiczne (Finlandia jest jedynym krajem, w którym Ministerstwo Zdrowia rejestruje wszystkie wszczepione i usunięte implanty). Raport przedstawia liczbę utraconych implantów danego producenta i obejmuje okres 10 lat (1994 – 2005 r.). Według danych tych implanty Straumann dają najwyższy odsetek powodzenia spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych, tj. 98,7%.

 

Innowacyjna powierzchnia
10Jako jedyne na świecie implanty Straumann produkowane są w specjalnej komorze pozbawionej dostępu powietrza i przechowywane w roztworze soli fizjologicznej do momentu wszczepienia u pacjenta. W połączeniu z optymalną topografią powierzchni implantu pozwala to na radykalne zredukowanie czasu wgajania implantu oraz znaczne zwiększenie bezpieczeństwa leczenia.

10 lat gwarancji
Implanty oraz części protetyczne Straumann objęte są 10-letnią gwarancją producenta, obejmującą także zwykłe zużycie elementów protetycznych. Oczywiście przywileje gwarancyjne przysługują pacjentom tylko wtedy, kiedy ściśle stosują się do zaleceń lekarza, w tym do szczególnej dbałości o higienę jamy ustnej. Szczegółowe warunki gwarancji producenta dostępne są w gabinetach oferujących implanty Straumann.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy wszyscy mogą korzystać z implantów stomatologicznych?

Co to jest natychmiastowa implantacja?

Co to jest Full Zestaw implantów?

Jakie są korzyści z pełnego zestawu implantów?

Related Projects