jak często chodzić na badania profilaktyczne do dentysty

Jak często chodzić na badania profilaktyczne do dentysty?

Wiele osób zwleka z wizytą u stomatologa aż do wystąpienia uporczywego bólu zęba czy też mniej lub bardziej poważnych chorób przyzębia. W wielu przypadkach możliwe byłoby jednak uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości i nawet leczenia kanałowego.

Profilaktyka jest znacznie tańsza niż leczenie, które może być nie tylko bardzo kosztowne, ale również długotrwałe i dodatkowo bardzo bolesne.  Jak często powinno się wobec tego odwiedzać gabinet stomatologiczny?

Regularne wizyty u dentysty to podstawa do zachowania pięknego i zdrowego uzębienia

Na wizytę u dentysty warto umówić się, nawet jeśli ma się zdrowe zęby i w jamie ustnej nie dzieje się nic niepokojącego. Podczas wizyty stomatologicznej sprawdzany jest stan uzębienia, dziąseł i błon śluzowych jamy ustnej pacjenta. Ocenia również, czy odkłada się kamień nazębny i osad oraz udziela wskazówek dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wykrycie próchnicy we wczesnym stadium pozwala na zastosowanie mało inwazyjnego leczenia. Kontrolne przeglądy uzębienia są w stanie ustrzec również przed wieloma poważniejszymi schorzeniami. Warto też dodać, że piękne i zdrowe zęby są wizytówką każdego człowieka.

W przypadku osób dorosłych zaleca się odwiedzać dentystę co pół roku. Osoby ze skłonnością do chorób przyzębia powinny przychodzić do stomatologa co dwa-trzy miesiące i regularnie usuwać kamień nazębny. Przy okazji warto przeprowadzać także zabiegi higieniczne w postaci fluoryzacji, skalingu, piaskowania czy też polerowania zębów. Na straży zdrowych i pięknych zębów stoi stomatologia w Bytomiu, świadcząca profesjonalne usługi na najwyższym poziomie, dzięki doświadczonej i wykwalifikowanej załodze oraz nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Do gabinetu dentystycznego należy zgłosić się z dzieckiem, gdy tylko pojawią się zęby mleczne. Ma to zwykle miejsce około szóstego miesiąca życia. Podczas takiej wizyty rodzice są informowani o tym, jak należy prawidłowo dbać o zęby swojej pociechy – od wyboru odpowiedniej szczoteczki i preparatów do zębów, po technikę szczotkowania. Następne wizyty kontrolne powinny mieć miejsce co cztery miesiące, a co pół roku powinno się przeprowadzać fluoryzację.

 

Author Info

Teosto@0115